Amerika’da Sınavsız Üniversite

Türkiye’de üniversite yerleştirme sınavı sonrasında istediği üniversite ya da bölümü kazanamamış öğrenciler için Amerika’da sayısız üniversite seçeneği mevcut.

Öğrencilerimizin not ortalamaları, bütçeleri ve okumak istedikleri bölümlere göre en iyi eşleştirmeyi yapacağız, ancak seçeneklerden birkaçını aşağıda listeliyoruz:

Missouri University of Science and Technology 1807 yılında kurulmuş, Amerika’nın en iddialı araştırma üniversitelerinden biridir.  ABET akreditasyonuna sahip 16 Mühendislik programı ile STEM Üniversitesi olarak sınıflandırılır.  STEM programlarından mezun olan yabancı öğrenciler, mezuniyet sonrası 3 yıla kadar full time çalışma hakkı elde ederler.  Üniversitenin İşletme Fakültesi de AACSB akreditasyonuna sahiptir.

Amerika’nın yine en iyi STEM Üniversitelerinden biri olan Louisiana Tech University 100 üzerinden 70 ve üzeri not ortalamasına sahip yabancı öğrencilere in-state okul ücretlendirmesinden faydalanma fırsatı tanıyor .  Okul fiyatı 21,732$ yerine 8,847$’a düşüyor!

Ruston, Louisiana’da 1894 yılında kurulmuş olan üniversitenin 13,000 öğrencisi var. NCAA I. Kümede yarışan 16 takımı olan üniversite kampüsü çok renkli bir öğrenci hayatı sunuyor.  Okul quarter sisteminde, dersler akademik yıl içerisinde 3’er aylık 3 dönem halinde sunuluyor.

Arkansas State University Memphis’e 1 saat uzaklıkta Craft, Nestle, Pepsi gibi birçok firmaya ev sahipliği yapan Jonesboro kentinde yer alıyor.

1909’da kurulmuş olan bu köklü devlet üniversitesinde 250 farklı alanda lisans programı sunuluyor.

Fakülte hocalarının %85 den fazlası, alanlarında en yüksek akademik diplomaya sahiptir ve üniversitenin 20 den fazla farklı akreditasyonu mevcuttur.  Bunlardan bazıları:  AACSB, ABET, Accrediting Council on Education in Journalism and Mass Communications – ACEJMC

Sizin için en doğru üniversiteyi belirleyebilmemiz için ilk fırsatta ofisimize bekleriz. Lütfen danışmanlarımızdan randevu alın.S. University Dr 216 Fort Lauderdale FL 33328 United States of America

+1 954 600 5753 ( WhatsApp)
info@americaneducation.com.tr